print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (0)

Indian Wells

Ivanovićeva dočekala Šarapovu

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Mesto u polufinalu Indijan Velsa u četvrtak je obezbedila 15. nositeljka i šampionka iz 2008., Ana Ivanović. Za samo 77 minuta srpska teniserka savladala je Marion Bartoli (6:3, 6:4) i tako se Francuskinji revanširala za prošlogodišnji poraz u četvrtfinalu. U drugom singl duelu dana Marija Šarapova je protiv Marije Kirilenko preokretom stigla do pobede (3:6, 7:5, 6:2) i polufinala turnira na kome je i pre 12 meseci uspela da stigne među četiri najbolje.

Pošto su na startu „razmenile“ po brejk Ivanovićeva i Bartoli sačuvale su rezultatsku ravnotežu do osmog gema, kada je 15. nositeljka brejkom stekla 5:3 i stigla na korak od vođstva. Prepustivši protivnici samo jedan poen, srpska teniserka osvojila je i naredni gem, te puna samopouzdanja zakoračila u novi set. Novi šok dočekao je sedmu nositeljku posle samo par minuta. Jedna greška Bartoli, te par silovitih forhend udaraca Ivanovićevoj su doneli još jedan brejk, a novu brigu „natovarili“ na leđa prošlogodišnje finalistkinje. Stečenu prednost šampionka iz 2008., odnosno finalistkinja iz 2009. sačuvala je do kraja trošeći najviše snage na svoje servis gemove. Svaki pokušaj Bartoli da se vrati u meč spremno je odbijan, što je posle sat i 17 minuta igre mesto u polufinalu donelo Ani Ivanović (6:3, 6:3). „Znala sam da moram agresivno jer Marion udara loptu jače no što izgleda“ izjavila je 16. teniserka sveta „Isto je sa njenim servisom. Ostala sam pozitivna i pomirena da će, uz poneki promašaja sa druge strane stizati sjajni udarci. Nisam imala ritam kao protiv Karoline Voznjacki ali i to sam morala da prihvatim“.

U borbi za mesto u finalu Ana Ivanović će „na crtu“ Mariji Šarapovoj koja je, posle tri časa i pet minuta igre rezultatom 3:6, 7:5, 6:2 pobedila Mariju Kirilenko. Nije iznenadio početak duela u kome se bolje snašla 23. teniserka sveta. Brejkom u drugom gemu Kirilenko stiče prednost koju je, pod pristiskom „ispustila“ desetak minuta kasnije. Šarapova je „sa nulom“ u petom gemu vratila brejk, ali odmah u narednom dva forhenda za redom šalje u aut i protivnici još jednom prepušta prednost. Iskusno je Kirilenko sačuvala prednost i „upisala“ set, da bi već na startu druge deonice ponovo „zamutila vodu“. Posle brejka i 2:0 za u dubl konkurenciji uspešniju teniserku, Šarapova je uzvratila i uzevši dva naredna gema izjednačila rezultat. U petom, najdužem gemu duela treća teniserka sveta uzela je ogromnu dozu samopouzdanja spasivši čak šest brejk lopti. U naredna dva gema teniserke su ponovo „razmenile“ po brejk, da bi u samom finišu seta Šarapova brejkom stigla do 7:5 i izjednačenja. Propuštena prilika uticala je na igru Kirilenko koja nastavku nije uspela da se oporavi. Posle dva uzastopna brejka Šarapova stiže do 4:0 i ispostaviće se, nedostižne prednosti u odlučujućem setu. Vratila je 20. nositeljka jedan brejk ali joj više od toga protivnica nije dozvolila.