print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (1)

Košarkaška liga Srbije

Partizan i Hemofarm u finalu

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Košarkaši Partizana i Hemofarma plasirali su se u finale Superlige Srbije. Crno-beli su uspeli u drugoj polufinalnoj utakmici da dobiju Crvenu zvezdu sa 85:74. Vršački Hemofarm pobedio je, kao gost kragujevački Radnički sa 91:75 i bez poraza završio polufinalnu seriju.

Beogradski Partizan nije dozvolio iznenađenje iako je Crvena zvezda izuzetno agresivno otvorila meč. Ekipa trenera Trifunoviča čuvala je prednost od 6 do 10 poena do drugog minuta druge četvrtine kada je Partizan uspeo prvi put da dođe u vođstvo. Nemanja Bjelica prikazao je sjajnu igru i u prvih 20 minuta ubacio 16 poena. U drugoj četvrtini, izazvan nekim sudijskim odlukama trener Vujošević prvo je zaradio tehničku grešku da bi mu minut kasnije, zbog novog protesta sudija pokazao put u svlačionicu.

To kao da je trglo crno-beli tim koji je zaigrao mnogo angažovanije. Igrači Partizana uspeli su, u poslednja dva minuta drugog perioda da pogode 4 trojke za redom i na desetominutnu pauzu odu sa 43:40 u svoju korist.

Šampion je meč prelomio u trećoj deonici kada su, pojačavši ritam uspeli za sedam minuta da naprave seriju od čak 26:1. Crveno-beli su takođe meč završili bez prvog trenera na klupi. Nakon jednog sumnjivo dosuđenog faula Marku Kešelju, prvi stručnjak Zvezde, Aleksandar Trifunović preterao je sa protestima te je ostatak meča gledao sa tribine. U poslednjih 10 minuta košarkaši Partizana odigrali su smireno i rutinski priveli meč kraju.

Najbolji igrač Partizana na ovoj utakmici bio je Lorens Roberts sa 17 poena i 9 skokova. Lester Bo Mekejleb dao je svoj doprinos sa 13 poena. U ekipi Crvene zvezde najefikasniji bio je Nemanja Bjelica sa 26 poena.

Hemofarm je, pred oko 3.000 gledalaca u kragujevačkoj dvorani „Jezero“ sasvim zasluženo slavio i plasirao se u finale plejofa. Vščani su kontrolisali meč svih 40 minuta ne dozvolivši domaćinu da dođe do svoje prepoznatljive igre. Radnički je uspeo u trećoj četvrtini da umanji prednost ekipe trenera Lukajića, ali gosti nisu dozvolili iznenađenje.

Najefikasniji igrači ekipe Radničkog bili su Pantić sa 17, Aleksić sa 15 i Milosavljević sa 13 poena. U timu Hemofarma istakao se Marjanović sa 18 poena i 10 skokova. Amerikanac Hil meč je završio sa 15, a Krstović i Jagodnik sa po 13 poena.

Prvi meč finalne serije igra se u beogradskoj dvorani „Pionir“ u ponedeljak, 16. juna.