print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (0)

Košarkaška liga Srbije

Moćna igra Hemofarma

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Košarkaši Partizana nisu sebi dozvolili opuštanje na startu polufinalne serije plejofa Superlige. Crvena zvezda imala je snage za jednu četvrtinu ravnopravne igre i na kraju, sasvim zasluženo poražena sa 94:73. U dvorani „Milenijum“ domaći Hemofarm „demolirao“ je kragujevački Radnički sa 114:77. Vrščani su tako potvrdili da su jedini ozbiljan konkurent Partizanu u borbi za titulu.

Početak uvodne četvrtine u "Pioniru" protekao je u ravnopravnoj igri. Igrači Zvezde imali su odgovor na jaku odbranu rivala, tako da crno-beli nisu uspeli da naprave prednost veću od četiri poena. Drugi period Partizan je počeo mnogo čvršće i agresivnije tako da je, serijom od  9:0 za samo tri minuta uspeo da dođe do dvocifrene prednosti. Ekipa trenera Trifunovića uspela je da poveže redove i preko Stevića i Kešelja vrati neizvesnost i spusti prednost rivala na samo +2. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 43:41 za Partizan.

Za odbranu kakvu je Partizan igrao početkom treće četvrtine ni neki od jačih timova u Evroligi ne bi imali rešenje. Centri crno-belih uspešno su zatvarali reket, a Zvezdin šut sa spoljnih pozicija nije bio zadovoljavajući. Plejmejker Lester Mekejleb, u nedostatku jačeg čuvara pravio je pometnju u odbrani crveno-belih jer neiskusni Nedović nije mogao da mu parira. Najviše zahvaljujući njegovim i Kecmanovim akcijama Partizan je ponovo napravio osetnu prednost, te je pre početka poslednjih 10 minuta bilo +15 za šampiona.

Igrači Crvene zvezde potpuno su pali u poslednjem periodu, te je prednost rivala u jednom momentu otišla i na +23. Nakon jednog duela i faula pod košem Zvezde došlo je do koškanja između Marića i Kikanovića, ali ostali igrači brzo su razdvojili nervozne kolege. Kada je postalo jasno da će Partizan odneti pobedu, trener Vujošević dozvolio je sebi da na parket pošalje petorku Vraneš, Milošević, Đekić, Mitrović i Sinovec koja je završila utakmicu.

Najbolji strelac Partizana na meču bio je Lester Bo Mekejleb sa 20 postignutih poena. Aleksandar Rašić ubacio je 15, a Dušan Kecman 14. U poraženoj ekipi najbolji je bio  Marko Kešelj sa 16 poena. Nemanja Bjelica stigao je do dabl-dabl učinka sa 14 poena i 11 skokova.

Hemofarm je silovito otvorio utakmicu protiv Radničkog. Nakon ranog vođstva Vrščani su uspešno održavali razliku. U drugoj četvrtini organizator igre Kragujevčana, Vukašin Aleksić pogodio je nekoliko šuteva u nizu, ali to je bilo nedovoljno i za pomisao o  preokretu.

Nastavio je domaći tim da „gazi“ protivnika i u drugom poluvremenu. U poslednju četvrtinu ušlo se pri prednosti Lukajićeve ekipe od +29, ali disciplinovanom igrom Hemofarm je potpuno potukao goste iz Kragujevca i krajnju razliku doveo na +37 u svoju korist.

Najbolji strelac domećeg sastava bio je Miloš Borisov sa 21 poenom. Hil je meč završio sa 15, Katić sa 14 a Mačvan i Marković sa po 12 poena. U ekipi Radničkog najzapaženiji igrači bili su Aleksić sa 14, Brkić sa 13 i Pantić sa 12 poena.

Naredni dueli igraju se 9. juna. Crvena zvezda u „Pioniru“ dočekuje Partizan, dok Hemofarm putuje u Kragujevac. Polufinalna serija igra se na dve pobede.