print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (3)

Liga šampiona

Bajernov čas fudbala

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Fudbaleri Bajerna u potpunosti su nadigrali Barselonu u prvom polufinalnom meču Lige šampiona, te su u Minhenu slavili sa neverovatnih 4:0. Bavarci su tako jednom nogom u finalu, dok je ovo Kataloncima "izjednačenje"najubedljivijeg evropskog poraza u istoriji kluba. Za Hajnkesovu mašineriju dva gola je postigao Tomas Miler, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Mario Gomez i Arjen Roben. U drugom polufinalu sastaju se Borusija Dortmund i madridski Real.

Možda su nakon blistave sezone u Bundesligi mnogi Bajern videli kao favorita u prvom meču polufinala Lige šampiona protiv Barselone, ali malo ko je mogao očekivati baš ovakav konačan rezultat - 4:0 na "Alijanc Areni" za ogroman korak ka novom finalu, ali i izjednačenje najtežeg evropskog poraza Katalonaca u istoriji kluba!

"Pobediti najbolji tim na svetu sa 4:0 svakako liči na san. Igrali smo sjajno. Protivniku nismo dozvolili baš nikakvu šansu da uhvati ritam. Mislim da Barselona u istoriji nije odigrala meč na kom je imala manje prilika za gol. Iako je nezahvalno isticati jednog igrača, mislim da je Tomas Miler bio najbolji pojedinac na terenu", rekao je predsednik Bajerna Karl-Hajnc Rumenige nakon istorijske pobede.

Šta reći o utakmici u kojoj je Bajern razbio Barselonu, toliko da je bilo neobično gledati izgubljene Katalonce, koji ne samo da nisu stvarali prilike, već su retko kad duže bili u posedu lopte?

Bajern je mogao do prednosti bukvalno u prvom ozbiljnijem napadu na meču - Arjen Roben se našao oči u oči sa Valdesom, gde je mirne duše mogao asistirati saigračima, ali je birao šut ka golu koji golman Barselone nekako uspeva da zaustavi.

U 15. minutu sudija Kašai je bez mnogo griže savesti mogao da svira jedanaesterac, nakon Pikeovog igranja rukom u šesnaestercu, ali je i pored toga Bajern deset minuta kasnije stigao do prednosti. Roben je izveo korner, Dante prosledio loptu ka Mileru, a reprezentativac Nemačke glavom pogodio za 1:0.

Do odlaska na odmor Barselona je dva puta uspela da pripreti polušansama Mesija i Aleksisa Sančeza, dok su Bavarci na drugoj strani ponovo (sa pravom?) tražili jedanaesterac zbog igranja rukom, ali se na poluvreme odlazi minimalnim vođstvom domaćeg tima.

A onda, u drugom poluvremenu sledi potpuni potop Barselone. Nakon samo četiri minuta igre Tomas Miler asistira, a Mario Gomez (mesto dobio ispred suspendovanog Mandžukića) smešta loptu u mrežu za 2:0.

Bajern je preko Riberija i Robena i ranije mogao do novog gola, da bi sve "ispravili" u 73. minutu. Ovaj put Roben prolazi (uz krajnje sumnjiv "blok" Milera, koji je kasnije izazvao negodovanje Španaca), a onda sam završava akciju, za tada već ogromnih 3:0.

Igrao se 79. minut kada je Valdes odbranio zicer Milera, da bi tri minuta kasnije isti igrač ipak uspeo da zatrese mrežu. Riberi započinje akciju, Alaba u nastavku ubacuje loptu u kazneni prostor, gde je Miler po drugi put na susretu šalje iza leđa Valdesa za konačnih, neverovatnih 4:0!

To je ujedno bilo i sve od goleade na čudesnoj minhenskoj večeri, pa će sada revanš na "Nou Kampu" vrlo verovatno biti puka formalnost. Jedino ako Mesi ne uspe da izvuče 101 posto svojih mogućnosti. Bajern tako pored osvojene titule, verovatno i kupa, angažmana Gvardiole i Marija Gecea, juri ka "popravnom" u finalu Lige šampiona, gde su i prošle godine  bili favoriti, ali su na kraju "poklonili" pehar Čelsiju. Da li će ovaj put imati više sreće?