print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (0)

Bundesliga

Šalke grabi ka vrhu

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Šalke se brzo oporavlja od teškog poraza u Menhengladbahu, pa je sa ubedljivih 4:0 savladan Volfsburg, čime je tim iz Gelzenkirhena ostao u bodovnoj trci sa timovima iz vrha tabele. Na liderskoj poziciji je i dalje Borusija Dortmund, dok se dobrom formom i imenjak iz Menhengladbaha održao u borbi za titulu.

Nakon samo deset minuta igre u Gelzenkirhenu Raul je postigao gol za 1:0, da bi odmah zatim Klas-Jan Huntelar udvostručio prednost. Žoel Matip je u 49. minutu trećim golom u mreži gostiju otklonio sve dileme, a konačan rezultat potavlja Huntelar u 72. minutu. Holanđanin je imao idealnu priliku da postigne het-trik, ali nije iskoristio jedanaesterac u 36. minutu, pošto je Benaglio odbranio šut Šalkeovog napadača i tako ublažio potpunu katastrofu. Uprkos tome, Huntelar se sa ova dva gola izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Mariom Gomezom, pošto su obojica dali po 18 golova.

"Odigrali smo veoma dobar meč. Uprkos visokoj pobedi rekao bih da me malo brine realizacija šansi, jer smo mogli postići još par pogodaka. Ipak, videlo se zadovoljstvo na licima igrača, koji su se zabavljali tokom celog meča. Ponosan sam na svoj tim i rekao sam im da sutra ne moraju da treniraju. Zaslužili su odmor posle ovakve partije", rekao je oduševljeni trener Šalkea Hub Stivens.

Na liderskoj poziciji Bundeslige ostaje aktuelni šampion Borusija Dortmund, koja je u Berlinu savladala Hertu sa 0:1 golom Kevina Groskrojca u 66. minutu. U 22. kolu impresivan je bio Bajer, koji je sa čak 4:1 demolirao Augsburg. Vodeći gol za Bajer postigao je Štefan Kisling, ali je Ko Ja-Čeol početkom drugog poluvremena gostima doneo izjednačenje. "Farmaceuti" se nisu uspaničili, već su deset minuta kasnije preko Gonzala Kastra ponovo stigli do prednosti. Kisling drugim golom na meču najavljuje, a Šurle u 70. minutu potvrđuje pobedu Bajera. Tim iz Leverkuzena se sada nalazi na podeli šestog mesta sa Hanoverom, koji je sa 4:2 slavio nad Štutgartom.

Borusija Menhengladbah uživa u dobroj formi, a u prilog im išla i činjenica da su gostovali kod Kajzerslauterna - tima koji sada već 12 uzastopnih utakmica ne zna za pobedu.  Borusija je pitanje pobednika rešila već nakon nepunih 15. minuta igre. Prvo je Patrik Herman u 9. minutu pogodio za 0:1, da bi četiri minuta kasnije Huan Arango povisio prednost gostiju. Sve što je Kajzerslautern uspeo da uradi, bio je počasni pogodak preko Leona Jesena u 63. minutu, čime nisu uspeli da izbegnu još jedan poraz koji ih ostavlja u borbi za opstanak. Sa druge strane, Borusija je stigla i do pete pobede u poslednjih šest utakmica (između podela bodova sa Verderom), pa se tako popela na drugo mesto, potvrdivši kandidaturu za najveći uspeh.

Minhenski Bajern je nastavio sa rasipanjem bodova, pošto je odigrao mršavih 0:0 na gostovanju kod Frajburga. Samo pet šuteva ka golu domaćina (sa druge strane sedam Frajburga) ne mogu oduševiti Bavarce, koji su sada pali na treću poziciju i ozbiljno ugrozili šampionske ambicije.

"Sada se već jasno čuju alarmne sirene. Odigrali smo užasan meč, naročito u prvom poluvremenu. Nismo pokazali baš ništa po čemu bi zaslužili titulu. Nedostajalo nam je agresivnosti, kvaliteta i želje za pobedom. Iskreno, uopšte nismo ličili na sebe. Ako uskoro ne popravimo formu možemo zaboraviti na titulu", rekao je sportski direktor Bajerna Kristijan Nerlinger.