print Verzija za štampu Plain text Samo tekst Komentari Komentara (0)

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Pobeda Partizana

Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Fudbaleri beogradskog Partizana pobedili su sa 3:1 prvaka Jermenije, ekipu Pjunika u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Golove za crno-bele na „premijeri“ u Humskoj 1 postigli su Tomić, Moreira i Kleo. Jedini strelac za goste iz Jerevana bio je Artak Jedigarjan u 30. minutu meča. Beograđani mogu da se raduju pobedi ali ukoliko značajno ne podignu nivo igre, pre svega u odbrani evropske ambicije crno-belih ostaće samo lepa želja.

Jermenski tim ušao je u utakmicu bez respekta za, u evropskim okvirima ipak poznatijeg protivnika. Presingom na poslednju liniju Partizana gosti su pokušavali da dođu do prilike da ugroze mrežu, večeras nesigurnog golmana Radiše Ilića. Beograđani su delovali opasnije u napadu, a već u 8. minutu Moreira je mogao da „načne“ mrežu Pjunika. Posle pasa Klea, Portugalac je imao otvoren put ka golu rivala ali nije uspeo da pogodi cilj. Dva minuta kasnije Nemanja Tomić utrčao je u kazneni prostor i umesto da šutira, bezuspešno je pokušao da uposli dobro „pokrivene“ Klea i Šćepovića. Gostujući tim uzvratio je u 12. minutu kada je Hovhanes Goharjan, posle kontranapada snažnim udarcem sa distance pogodio spoljni deo mreže.

Posle perioda monotone igre sa obe strane Partzan je, u 29. minutu uspeo da dođe do prednosti. Posle faula nad Moreirom faul je, sa nešto manje od 30 metara od gola gostiju izveo Nemanja Tomić. Lopta je zakačila nekog u „živom zidu“ i odsela u mreži golmana Artura Leška. Domaći navijači još su se radovali golu svoje ekipe, a na drugoj strani usledio je šok posle greške nekarakteristične za ozbiljne ekipe. Krstajić i Lazevski loše su reagovali, Jedigarjan se dokopao lopte i preciznim šutem sa desetak metara iskosa savladao Ilića. Pokušali su Beograđani odmah da uzvrate, ali mučili su se da uopšte uđu u priliku. U 42. minutu Saša Ilić prošao je kroz šesnaesterac Pjunika, vratio loptu za Klea čiji je šut odbrana rivala uspela da blokira. Partizan je na pauzu ipak otišao sa golom „viška“. Krstajić je, u 46. minutu sa polovine domaćih uposlio Moreiru koji je na maestralan način, sa oko 17 metara lobovao golmana Leška. Već u sledećem napadu jermenske ekipe malo je nedostajalo da se ponovi „scenario“ od pre petnaestak minuta, ali je šut Markosa sa ivice šesnaesteca golman Ilić nekako uspeo da skrene u korner.

Gosti su na početku drugog dela pokušali da, agresivnijom igrom na sredini terena otežaju Partizanu prenošenje lopte, ali su se crno-beli solidno nosili sa ambicioznim igračima Pjunika. Domaći su, iz prve ozbiljnije prilike u drugom poluvremenu došli do novog pogotka. Radosav Petrović dugom loptom „pronašao“ je Bogunovića, ovaj asistira Kleu koji je preciznim udarcem sa oko sedam metara iskosa savladao protivničkog golmana. Svega dva minuta kasnije mogao je Kleo još jednom da „matira“ čuvara mreže Pjunika, ali je iz povoljne pozicije veoma slabo šutirao. Domaći igrači tražili su od sudije Tomija Skjervena da u 63. minutu dosudi penal, ali Norvežanin nije mislio da je kapiten gostiju Sargis Hovsepjan igrao rukom u svom šesnaestercu. Posle asistencije Klea u 78. minutu, Saša Ilić je odlično šutirao ali je golman Leško, još boljom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Kleo se, u 82. minutu našao na „petercu“ ali je pas Nemanje Tomića stigao delić sekunde kasnije nego što je trebalo, te je odbrana Jermena uspela da zaustavi Brazilca. Veći deo drugog poluvremena Pjunik se uglavnom orjentisao na odbranu u nameri da Beograd napusti sa što manje primljenih golova. Poslednji šut ka golu jermenskog šampiona uputio je Branislav Jovanović u 89. minutu, ali udarac te snage ne bi namučio ni mnogo slabijeg čuvara mreže.

Partizan je prikazao solidnu igru na startu sezone, ali igrom nije oduševio. Posebno je odbrana delovala nesigurno i na momente nedopustivo porozno. Pjunik je nadigran, ali šampion fudbalski egzotične Jermenije nije merilo kvaliteta za bilo koji ozbiljan evropski klub, mada ni srpske „fudbalske družine“ odavno ne spadaju u red ekipa koje plaše bilo koga na kontinentu.